Włamywacz grasujący na terenie jasielskiego cmentarza został uchwycony

Włamywacz grasujący na terenie jasielskiego cmentarza został uchwycony

W ciągu ostatnich kilku tygodniu na terenie parkingu przynależącego do cmentarza komunalnego w Jaśle dochodziło do licznych włamań do pojazdów, z których kradzione były portfele z pieniędzmi, torebki i dokumenty osobiste. W większości przypadków potencjalny włamywacz, czy też włamywacze, korzystali z faktu, że pozostawione pojazdy nie były w odpowiedni sposób zabezpieczone. Zdarzyło się również, że w dwóch pojazdach wybite zostały szyby, co zapewniło przestępcy dostęp do znajdujących się w nim kosztowności.

Sprawca złapany.

Nad całą sprawą pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego we współpracy z policjantami z wydziału patrolowo-interwencyjnego. W ramach prowadzonego śledztwa, na miejscu zdarzeń udało się pozyskać cenny materiał dowodowy. Przełom w całej sprawie nastąpił jednak w momencie, gdy przestępca został uchwycony na gorącym uczynku, kiedy próbował włamać się do jednego z pojazdów.

45-letni mieszkaniec Jasła.

W związku z licznymi kradzieżami, na parkingu obok cmentarza komunalnego wzmożone zostały patrole policji. Podczas pełnienia w tym rejonie służby, policjanci dostrzegli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który obserwował znajdujące się na parkingu samochody. Na ich oczach włamał się do jednego z pojazdów, został jednak natychmiast zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do wszystkich zarzucanych czynów. Ze względu na swój przestępczy proceder, 45-letni mieszkaniec Jasła może spędzić nawet 10 lat w więzieniu.