Jasło. Prowadziła pojazd pod wpływem alkoholu i doprowadziła do kolizji

Jasło. Prowadziła pojazd pod wpływem alkoholu i doprowadziła do kolizji

23 lipca w godzinach wieczornych doszło do kolizji trzech pojazdów na rondzie Solidarności w miejscowości Jasło. Kierująca pojazdem marki Volkswagen zderzyła się, podczas wjeżdżania na rondo, z pojazdem ciężarowym. Następnie, chcąc wycofać, wjechała w stojący bezpośrednio za nią inny pojazd. Kobieta następnie podjęła się ucieczki z miejsca zdarzenia, wkrótce jednak została zatrzymana przez jednego z kierowców, którzy uczestniczyli w kolizji.

Miała 2,6 promila alkoholu.

W trakcie manewru cofania kobieta wjechała w stojący za nią samochód osoby marki BMW. Następnie uciekła z miejsca zdarzenia, jednak poszkodowany kierowca postanowił pojechać za pojazdem. Na ulicy Ujejskiego zajechał on kobiecie drogę, a następnie zabrał jej kluczyki. Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze policji, którzy postanowili zbadać kobietę alkomatem ze względu na to, że jej stan wskazywał na to, iż znajduje się pod wpływem alkoholu. Jak się okazało – miała ona ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobieta trafi przed sąd.

Funkcjonariusze policji zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a całą sprawą zajmie się teraz sąd. Przypomnijmy – prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a więc po przekroczeniu 0,5 promila alkoholu w organizmie, nie jest wykroczeniem, lecz przestępstwem. Za to grozić może kara finansowa w wysokości od 5 do nawet 30 tysięcy złotych. W przypadku recydywistów – kara ta wynosi już minimum 10 tysięcy złotych, sąd może także zadecydować o nałożeniu kary w postaci pozbawienia wolności na okres do 5 lat.