Tragiczny wypadek na drodze między Gorlicami a Jasłem

Tragiczny wypadek na drodze między Gorlicami a Jasłem

22 czerwca w godzinach wieczornych doszło do tragicznego wypadku drogowego na drodze pomiędzy Gorlicami a Jasłem. Kierujący motocyklem 47-letni mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu, czego efektem było czołowe zderzenie z pojazdem osobowym. Obrażenia ciała, jakich doznał motocyklista, były na tyle rozległe i poważne, iż mężczyzna zmarł na miejscu.

Przyczyny zdarzenia.

Do wypadku doszło na łuku drogi krajowej nr 28 pomiędzy miejscowościami Jasło i Gorlice. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący jednośladem 47-letni mężczyzna najprawdopodobniej utracił panowanie nad motocyklem, czego efektem było zjechanie na przeciwległy pas ruchu, po którym poruszała się kierująca pojazdem marki Jaguar kobieta. Siła uderzenia była na tyle ogromna, że doszło do niemal całkowitego zniszczenia przedniej części pojazdu osobowego. Za kierownicą osobówki była 41-letnia kobieta mieszkająca w powiecie gorlickim. Nie odniosła ona żadnych obrażeń i nie wymagała pomocy medycznej, badanie alkomatem wykazało, że nie znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Śledztwo.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego przeprowadzili na miejscu wypadku niezbędne oględziny, zabezpieczone zostały również wszelkie ślady, które pomogą ustalić dokładną przyczynę zdarzenia. Ciało 47-latka zostanie poddane sekcji. Wszystko jednak wskazuje na to, że głównym sprawcą tego zdarzenia był właśnie kierujący motocyklem, który – najprawdopodobniej – stracił panowanie nad swoim pojazdem. Droga na miejscu wypadku była zamknięta aż do godzin nocnych.