Policjanci z Jasła współtworzyli Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Policjanci z Jasła współtworzyli Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbył się Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Aktywny udział w tym wydarzeniu ponownie wzięli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

We wtorkowym Finale rywalizowało 17 zespołów, składających się z uczniów szkół podstawowych z Jasła i okolicznych gmin. Uczestnicy mieli do pokonania kilka konkurencji, takich jak test wiedzy, pierwsza pomoc przedmedyczna, tor przeszkód oraz przejazd przez miasteczko ruchu drogowego.

Zwycięstwo przypadło różnym szkołom w zależności od grupy. Najlepszą szkołą w Grupie I okazała się Szkoła Podstawowa we Wróblowej, natomiast w Grupie II zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Skołyszynie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle jest świadomi wielkiego znaczenia edukacji młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drogach. To już kolejny raz, kiedy aktywnie uczestniczyli w Finale, pełniąc rolę sędziów i nadzorując prawidłowy przebieg wszystkich konkurencji.

Finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego został zorganizowany przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego pod przewodnictwem Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle – kom. Bartłomieja Świerczka, który pełnił rolę sędziego głównego.